Lazerle Gebelik Çatlağı Tedavisi

Çatlak Nedir ?

Cilt üzerinde oluşan ve çeşitli sebeplere bağlı olan deri altı çatlaklarıdır. Genellikle, kırmızımsı, pembemsi, mor, gri renklerde görülürler.

Çatlak Nasıl Oluşur ?

Çatlaklar,

  • Cildin aşırı derecede nemsiz kalması ve kuruması
  • Kilo alıp – verme
  • Hamilelik ve doğum gibi sebepler ile oluşur.

Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Lazer ışınları yardımı ile çatlaklara lazer ışınları atılarak yapılır. Çatlakların kesin ve net olarak tamamen tedavi edilebileceği bir teknoloji bugünün şartları için söz konusu değildir. Çünkü çatlak bir çeşit deri altı dokusu yırtılmasıdır. Bu yırtılmanın cerrahi müdahale yapılmadan lazer ile tedavi edilmesi, çatlak görüntüsünün daha estetik hale getirilmesi ve dikkat çekmemesi için yapılır.

Çatlak Tedavisi Hangi Bölgelere Yapılır ?

Çatlakların olduğu tüm bölgelerde lazer tedavisi yapılabilir. Bacaklar, göbek, karın, baldırlar, kol ve koltuk eti bölgesi, dekolte gibi bölgelerde uygulama yapılmaktadır.

Çatlak Tedavisi Evreleri

Çatlaklar için yapılan lazer atışları önce çatlakları ısı ile şok ederek doku yenilenmesi için uyarım yapar ve tedaviyi başlatır.

  • Isı ile deforme olan dokular kendisini yenilerken çatlak görüntüsünün de bir kısmını revize eder.
  • İyileşirken çatlak rengi deri rengine yakınlaşır ve böylece tedavi yapılmış olur.
  • Çatlaklar önce koyu renkte görünmeye devam eder. İlerleyen seanslarda ve tedavi bitiminde dermisteki hareketler tamamlanınca deri üzerinden görünen çatlak görünümü ve çatlak rengi azalır.

Lazerle Çatlak Tedavisi Acı Verir Mi ?

Lazer ile yapılan diğer estetik tedaviler gibi çatlak tedavisinde de lokal anestezi uygulaması yapılır. Böylece hasta konforu sağlanmış olur.

Lazerle Çatlak Tedavisi Ne Zaman Etki Gösterir ve Tedavi Kalıcı Çözüm Sağlar Mı ?

Bu tedavi etkisini, seanslar ilerledikçe seanslar tamamlandıktan sonraki bir kaç haftalık süreçte etkisini gösteriri. Uygulama yapılan alana da tedavi sonuçları kalıcıdır. Yeni oluşan diğer çatlaklar söz konusu ise yeniden çatlak tedavisi oluşan çatlaklar için yapılabilir.

Menü