FemiLift Nedir?

FEMİLİFT NEDİR?

 Femilift, çok ileri bir teknoloji ile kadınların hayatlarını çok etkileyen vajinal sorunlara çözümler üretiyor. Hamilelik, doğum, menapoz ve hormonal kaynaklı sorunlar, kadınları etkileyen ve beraberinde genital yapıda deformasyonlar oluşturabilen etkiler yaratabiliyor.  Her 3 kadından birinde mevcut olan bu sorunlar kadınların hem günlük hayatlarını hem de eşleriyle olan ilişkilerini etkileyebiliyor.

Femilift; idrar kaçırma, genital bölgedeki deformasyonları ve tekrarlayan vajinal enfeksiyoları, jinekolojik muayene gibi acısız ve hızlı bir yöntemle tedavi eden bir lazer teknolojisidir. Doğum sonrası süreçte, vajinal bölgedeki bozulan doku, pelvik taban direncini zayıflatabilir. Femilift; vajinal dokuyu güçlendirip form kazandırarak tamamen iyileşme sağlar.Vajinal kuruluk, tekrarlayan enfeksiyonlar ve  idrar kaçırma, kadınların hem cinsel hem de sosyal hayatlarını sıkıntıya sokmaktadır.Femilift yöntemi ile yapılan genital estetik uygulamalar, sosyal hayatın kalitesini arttırmasının yanısıra cinsel hayatı da sağlıklı hale getirir.

Teknolojisi ne kadar ileri olsa da doktorun tecrübesi çok önemli.

Femilift 3-4 seanslık bir uygulamadır.

Femilift Nedir?

FEMILIFT İdrar kaçırma, vajinal gevşeklik, vajinal kuruluk ve yinelenen enfeksiyonları da içeren çeşitli kadın hastalıkları için çabuk, güvenli, oldukça etkili ve minimal müdahale (invaziv)gerektiren lazer uygulamasına dayalı bir çözümdür.

FEMILIFT’in Faydaları;

* Yaygın olarak görülen kadın hastalıkları için güvenli ve basit uygulamalar

* Hızlı tedavi seansları

* Minimal Travma,kansız ve acısız uygulama

* Kadın sağlığı ve hayat tarzına kolaylıkla entegre edilebilir

 

FEMILIFT’ten kimler faydalanabilir?

 • Vajinal Gençleştirme
 • Vajinal Daraltma
 • Stres Üriner İnkontinans Tedavisi
 • Vajinal Kuruluk
 • Menopoz Sonrası Rehabilitasyon
 • Tekrarlayan Enfeksiyonlar
 • Doğum Sonrası Rehabilitasyonu
 • Labia Minora Gençleştirme
 • Labia Majora Gençleştirme
 • Genital Siğil Tedavisi
 • Labioplasti
 • Gebelik Çatlağı Tedavisi
 • Vulvar Beyazlatma

Milyonlarca kadın doğum ve yaşlanmaya dayalı vajinal sağlık sorunlarına maruz kalmaktadır. Bu gibi durumlar genital bölgede acı, kaşınma, ağırlık ve gevşeklik gibi birçok rahatsız edici belirtilere sebebiyet verebilir. Sonuçta bu gibi durumlar kadınların yaşam kalitelerini olumsuz etkileyerek normal yaşam tarzını sürdürmekten alıkoyabilir.

Nasıl bir teknoloji kullanılmaktadır ve nasıl uygulanır

FemiLift tedavisi standart jinekolojik muayene benzeri bir uygulamadır. Tedavi uygulamasında vajinal dokuyu nazikçe ısıtmak, hâlihazırda olan liflere/sinirlere temas sağlamak ve yeni kolajen oluşumunu harekete geçirmek için çığır açan CO2 lazer teknolojisi kullanılmaktadır. Özel tasarlanmış, tek kullanımlık steril bir prob (vajinal ultrason sondasına benzer)vajinanın içerisine yerleştirilir. Prob vajinal bölgenin tamamını tedavi edinceye kadar vajina içerisinde 360 derece döndürülür.

Tedavi süresi nedir?

Her tedavi uygulama süresi yaklaşık 30 dakikadır. En iyi sonucu almak için 4 hafta arayla 3 tedavi seansı tavsiye edilir( seans sayısı ve ara verilecek süre uygulamayı yapacak olan hekim tarafından değiştirilebilir.)

Yan etkisi var mıdır?

FemiLift hemen hemen hiçbir acı hissi vermeyen, yan etkisi ve aksama süresi olmayan bir uygulamadır.

Bu işlem için uygun bir aday mıyım?

Stres üriner inkontinans ve /veya vajinal gevşeklik semptomları olan her kadın FemiLift tedavisi için geçerli olabilir. Femilift kadın ihtiyaçlarını geniş bir yelpazede karşılamak için tasarlanmıştır. Doktorunuz tıbbi geçmişinizi gözden geçirir ve sizin FemiLift prosedürü için aday olup olmadığınızı belirler.

Femilift’in uygun bir yöntem olduğunu nasıl anlarız?

1-İstemsiz idrar kaçırma,vajinal gevşeklik,kuruluk veya tekrarlayan enfeksiyondan mustarip misiniz

2-Kadın hastalıkları ile ilgili cerrahi müdahale gerektirmeyen çözümler arıyor musunuz

3-Hastalık belirtilerinizi acısız ve travmasız tedavi etmek ister misiniz

4-Birden fazla hastalık belirtisine hitap eden tek bir tedavi arayışında mısınız

5-Kadın sağlığı ve yaşam tarzı yönetiminize kolaylıkla entegre edilen bir çözüme mi ihtiyacınız var.

Daha İyi bir feminen hayat için klinik çözümler

Zamanla, doğum ve yaşlanmayla birlikte gelen hormonal değişiklikler gibi kadın yaşa döngüsünün doğal süreçleri fizyolojik değişimlerle birlikte istemsiz idrar kaçırma, vajinal gevşeklik, vajinal kuruluk ve tekrarlayan enfeksiyonlar gibi çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. Bu hastalık belirtileri kadınların hayat kalitesini olumsuz etkileyebilir ve normal bir yaşam tarzı sürdürmelerine engel olabilir.

Yaşam döngünüz hangi aşamada olursa olsun, FemiLift kendinize olan güveninizi yeniden kazanmanızda ve özel hayatınızı iyileştirerek eski formuna kavuşmanızda size destek sağlar. FemiLift kadın sağlığı ile ilgili çeşitli sorunlara karşılık çabuk, güvenli, oldukça etkili ve minimal seviyede cerrahi müdahale gerektiren çözümler sunan ayakta tedavi esaslı, hastaya zaman kaybı yaşatmayan, anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır.

Teknolojisi

Cildimiz gibi vajinal doku da güç ve esnekliği sağlayan kolajen liflerden oluşmaktadır. FemiLift vajinal dokuyu ısıtmak, hâlihazırda olan liflerle teması sağlamak ve yeni kolajen oluşumunu harekete geçirmek için çığır açıcı CO2 lazer teknolojisini kullanmaktadır. Bu da vajinal bölgenin tamamında kan dolaşımını normalleştirmekte, kayganlığı, bağışıklık direncini arttırmakta ve vajinal duvarların dayanıklılığını ve esnekliğini yeniden kazandırmaktadır.

Uygulama

FemiLift uygulaması, özel tasarlanmış, tek kullanımlık hijyenik bir probun vajinaya yerleştirmesiyle gerçekleştiren, vajinal ultrason muayenesine benzer bir yöntemdir. Prob 360 derece döndürülerek lazerin nazikçe vajinal dokuyu tedavi etmesi sağlanır. Tedavi 30 dakikadan az bir sürede tamamlanan çabuk, neredeyse hiç acı hissi vermeyen ve yan etkisi olmayan, tedaviden hemen sonra normal aktivitelerinize dönmenize izin veren bir uygulamayla gerçekleşir.

Endikasyonlar:
Stres Üriner İnkontinans (SUI)

SUI öksürme, hapşırma gülme veya sportif aktiviteler gibi karın bölgesindeki baskıyı arttıran hareketler sırasında istem dışı idrar kaçırma durumunu ifade eder. Bu duruma, zayıflık gösteren leğen kemiği direncinden kaynaklanan idrar yolunu destekleyen bölgenin tamamını tedavi ederken vajinal duvarların kalınlığını ve leğen kemiği direncini arttırır. Tedavi Stres Üriner inkontinans (SUI) belirtilerini azaltırken idrar tutma yetisini geri kazandırır.

Vajinal Sıkılaştırma

Zamanla, özellikle de doğum sonrası vajinal dokuda oluşan aşırı genişlemenin sonucunda gevşeklik hissi ve vajinal bölge hassasiyet azalması meydana gelmektedir. Bu da cinsel birleşme sırasında duyulan hazzın azalmasına, yaşam kalitesinin bozulmasına sebep olmaktadır. FemiLift vajinal duvarlarda bulunan kolajen yapısına form kazandırır ve yeniden oluşumunu sağlarken aynı zamanda vajinal algı sinirlerinin duyarlılığını, vajina sıkılığı ve cinsel tatmini arttırır.

Menopoz Sonrası

Menopoz ile birlikte hormonlarda meydana gelen değişimler vajinal dokunun incelmesine, kurulaşmasına, esnekliğinin azalmasına ve şişkinliğe sebep olur. FemiLift vajinal dokuyu yenileyip gençleştirirken vajina duvarlarının kalınlaşmasını ve kayganlığın yeniden kazanılmasını sağlar. Tedavi kaşınma, yanma ve sürtünme gibi rahatsız edici belirtileri de azaltır ve cinsel aktivitenin iyileşmesine yardımcı olur.

Doğum Sonrası Rehabilitasyon

Yaşam döngüsünün çok önemli bir hadisesi olan doğum kadın bedeninde birçok fizyolojik değişikliğe de sebep olur. Doğum sonrası süreçte vajinal bölgede gerginlik ve kuruluk hissi oluşabilir ve Pelvik taban direnci zayıflayabilir. FemiLift, vajinal dokuyu güçlendirerek ve form kazandırarak vajinal bölgenin tamamını iyileştirerek doğum öncesi durumuna yeniden kavuşturur.

Vajinal Kuruluk & Tekrarlayan Enfeksiyonlar

FemiLift vajinal dokuyu gençleştirerek, yenileyerek ve kayganlığı sağlayarak, vajinal kuruluk ve tekrarlayan enfeksiyonlardan mustarip olan kadınların bu sorunlarının üstesinden gelmelerine yardımcı olur. Tedavi vajinal bölgenin bağışıklık sistemini güçlendirir, enfeksiyonlara karşı daha dirençli hale getirir ve vajinanın normal değerlerde PH seviyesini doğal olarak muhafaza etmesine imkân sağlar.

Menü